DTO İzmir standına çocuk akını

DTO İzmir standına çocuk akını

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından 80. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda çocuklara denizcilik bilincini aşılamak, deniz temizliği, deniz ve deniz...

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından 80. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda çocuklara denizcilik bilincini aşılamak, deniz temizliği, deniz ve deniz canlılarının nasıl korunması gerektiği gibi konular tiyatro oyunu ile anlatıldı.

Paraşüt Kulesi’nin yanında DTO koordinesinde Recro Organizasyon tarafından kurulan ve çocukları tiyatro oyununa dahil ederek eğlenerek öğrenmelerini sağlayan etkinlik, çocuk ve büyüklerin akınına uğradı. 

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA İzmir Şubesi Başkanı Géza Dologh, 10 gün süresince standı 4 bin çocuğun ziyaret ettiğini ve keyifli dakikalar geçirdiklerini söyledi. 

Öncelikli hedeflerinin çocukları denizlerin korunması yönünde eğitmek olduğunu aktaran Dologh, “DTO İzmir Şubesi ve DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi’nin standı çocukların büyük ilgisini çekti. 4 bin çocuk  standımızı ziyaret etti. Ziyaretlerimiz sırasında oradan ayrılmayı istemeyen pek çok çocuk gördüm. Etkinlikte çocuklarımızın denizcilik altyapısının temellerini atmak üzere; gemi maketi yapma, uzaktan kumanda ile tekne kullanma, yelkenli tekne( optimist yelkenli tekne) kullanma, gemici bağı yapma gibi temel denizcilik eğitimleri veren gemicilik atölyeleri yer aldı. Standımızda ayrıca, çocuklara deniz ve denizcilik eğitimi hakkında bilgi aktarıldıktan sonra, Şubemizce yayımlanan “Ben Denizciyim” isimli kitap dağıtıldı. Çalışmalarımız amacına ulaştığı için mutluyuz” diye konuştu. 

Dologh ayrıca, çocuklarımızın denizci altyapılarını geliştirmek ve denizlerimizin korunmasına yönelik eğitim çalışmalarına okulların açılmasıyla birlikte  “Denizci Çocuk Şenlikleri” adı altında devam edeceklerini sözlerine ekledi.  

 

 

 

 


 

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.