Denizde güç birliğine ilk adım

Denizde güç birliğine ilk adım

Federasyonun Kabataş İstanbul?daki merkez ofisinde yapılan ilk toplantıda; Yönetim Kurulu Başkanlığına Müh. Selçuk Şenkal getirilirken, Başkan Yardımcılıklarına...

Federasyonun Kabataş İstanbul?daki merkez ofisinde yapılan ilk toplantıda; Yönetim Kurulu Başkanlığına Müh. Selçuk Şenkal getirilirken, Başkan Yardımcılıklarına Müh. M.Bülend Temur ve Kapt. Cengiz Karabüber, Genel Sekreterliğe Müh. Ahmet Hamza, Muhasip Üyeliğe Kapt. Baybora Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Müh. Feramuz Aşkın, Kapt. Zafer Geyik, Kapt. Mete Koçer ve Kapt. İbrahim Yıldırım getirildiler.

Uzun süredir denizcilik camiasında birlik ve beraberlik kurarak güç birliği oluşturmak hedefini benimseyen İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ (YDO) MEZUNLARI DERNEĞİ (DEFAMED), TÜRK UZAKYOL GEMİ KAPTANLARI DERNEĞİ (TURKAPDER), TÜRK KILAVUZ KAPTANLAR DERNEĞİ (TUKIDER), DENİZ OTOBÜSLERİ KAPTAN VE BAŞMÜHENDİSLERİ DERNEĞİ (İDOKABAD), DENİZ TRAFİK OPERATÖRLERİ DERNEĞİ (DTOD) yöneticileri ilk toplantılarını geçtiğimiz günlerde yaptılar. Bu toplantıda alınan karar sonucunda federasyon çatısının Türk Denizciliğinde; ülkemizde birlik oluşturacağı, uluslararası camiada ise güç katacağı belirtildi.

Denizcilik Federasyonunun kuruluşu; 13 Haziran 2011 tarihinde bir çok kurucu delegenin de hazır bulunduğu toplantı ile ilk kez kamuoyuna duyuruldu. Denizyıldız Rest Cafe?de yapılan kokteylli tanıtım sırasında  kısaca Denizcilik Federasyonunun kuruluş hikayesi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Müh. Bülend Temur daha sonra yönetim kurulu üyelerini tek tek kürsüye davet etti. Alkışlarla ve çoşkuyla sahneye gelen yönetim kurulu üyeleri, temsil ettikleri kuruluşları arasındaki uyum ve güç birliğini bir kez daha denizcilik camiasına göstermiş oldu. 

Denizcilik Federasyonunun hayat bulmasında tarihi görev üstlenen kurucu Sivil Toplum Örgütlerinin ardından kısa bir süre zarfında denizcilik sektörünün içinde bulunan birçok derneğin daha federasyona katılacağını belirten Başkan Selçuk Şenkal ?Amacımız bugüne kadar geri planda kalan denizcilik sektörünü ülkemizde ve dünyada hakettiği yere taşımaktır. Üç yanı denizlerle çevrili olan ülkemizde bu sektörün daha ileriye gitmesini arzuluyoruz. Özellikle gemi taşımacılığı ve kruvaziyer turizmindeki gelişmelerden ülkemizin daha fazla pay alması gerekmektedir. Bu hedef ancak denizcilik sektörünün birlik ve beraberliği ile sağlanabilir. Önümüzdeki günlerde ilk genel kurulumuzu yaptıktan sonra programımızı açıklayacağız. Sektörümüzdeki tüm dernekleri bu çatı altında buluşmaya davet ediyoruz? dedi.

Denizcilik Federasyonun diğer derneklerle tanışması amacıyla yapılacak olan tanışma ve kaynaşma toplantısının 1 Temmuz 2011 tarihinden önce yapılmasının planlandığı bilgisi alınmıştır.   LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.