Denetim görevlisi olma şartları değişti

Denetim görevlisi olma şartları değişti

Ulaştırma Bakanlığı'nın "Gemilerin Genel Denetimi ve Belgelendirilmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazete'de...

Ulaştırma Bakanlığı'nın "Gemilerin Genel Denetimi ve Belgelendirilmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazete'de yayımlanarak 1 Kasım 2011 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Buna göre denetim görevlisi olmak için daha önce aranan 6 yıl çalışma şartı 3 yıla indirildi. Böylelikle, gemilerin güverte bölümünde zabit olarak en az 3 yıl bilfiil çalışmış olmak, sefer bölgesi ve tonaj sınırı olmaksızın STCW Sözleşmesinin öngördüğü II/2 yeterlik belgesine sahip olmak, yeterlik belgesini alış tarihinden sonra da gemilere ilişkin teknik ve operasyonel bilgi ve becerilerini korumak, yapılacak mesleki bilgi ve İngilizce dil sınavında başarılı olmak gemilerde denetim görevlisi olmak için yeterli sayılacak.

Gemi makine denetim görevlisi olmak için ise, gemilerin makine bölümünde mühendis olarak en az 3 yıl bilfiil çalışmış olmak, sefer bölgesi ve makine gücü sınırı olmaksızın STCW Sözleşmesinin öngördüğü III/2 yeterlik belgesine sahip olmak, yeterlik belgesini alış tarihinden sonra da gemilere ilişkin teknik ve operasyonel bilgi ve becerilerini korumak, yapılacak mesleki bilgi ve İngilizce dil sınavında başarılı olmak yeterli olacak.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.