Çandarlı'ya ilk yatırım

Çandarlı'ya ilk yatırım

Ateş Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güldoğan, 2012?de yılda 30 bin ton çelik işlenerek 100 kule üretileceğini, 400 kişiye iş olanağı sağlanacağını...

Ateş Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güldoğan, 2012?de yılda 30 bin ton çelik işlenerek 100 kule üretileceğini, 400 kişiye iş olanağı sağlanacağını bildirdi, ?Tesisimizin, Kuzey İzmir?de yatırımcılara öncü olacağına, ülkeye büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz. Enerji santralleri ve endüstriyel tesisler için ağır çelik yapı üreten Türkiye markası firmamızın rüzgar kulesi üretiminde hedefleri çok büyüktür ve dünya çapındaki firmalarla görüşmelerini sürdürmektedir? dedi.

İzmir?i hareketlendirecek, ülkenin adını duyuracak tesisler gerektiğini belirten Yıldırım ise, Ateş Çelik?in üretimi, yaratacağı istihdam ve ekonomiye sağlayacağı değerle örnek olduğunu vurguladı, şunları söyledi:

?Dünyanın en büyük limanlarından Çandarlı bölgesini seçmek, ufka sahip sanayicinin becerisidir. İleriye gören bakışı yansıtıyor. İzmir böylesi tesislerle hareketlenecek ve 2023 hedefi olan 100 milyar dolarlık ihracata mutlaka ulaşacaktır. Böyle yatırımlara desteğimiz açıktır ve inşallah tesisin açılışında da birlikte olacağız.? 

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.