BURULAŞ filosu Otokar'lanıyor

BURULAŞ filosu Otokar'lanıyor

Otokar’ın çağdaş ve modern yolcu taşımacılığı için tasarladığı alçak tabanlı otobüsleri Doruk ve Kent, Bursa şehir içi toplu...

Otokar’ın çağdaş ve modern yolcu taşımacılığı için tasarladığı alçak tabanlı otobüsleri Doruk ve Kent, Bursa şehir içi toplu taşımada kullanılacak. Ocak 2009 tarihinden itibaren 45 adet Otokar aracını filosunda barındıran BURULAŞ’ın (Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği) 2010 yılında açtığı 9 metrelik ve 12 metrelik otobüs ihalelerini de kazanan Otokar, Bursa’ya toplamda 48 araç daha teslim edecek. İlk ihaleye konu olan 9 metrelik 18 adet Doruk LE ile 03 Mart 2011, Perşembe günü gerçekleştiren törenle teslim edildi. Otokar, önümüzdeki ay diğer ihaleye konu olan 30 adet 12 metrelik Kent LF otobüsünü de BURULAŞ’a teslim edecek.

Çağdaş Bursa’ya yakışan tasarım ödüllü Otokar araçları...

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “Bursa gibi modern ve çağdaş bir şehirde toplu taşımada kullanılan araçların da hem dış hem de teknik özellikleri ile bu standartlara uygun olması çok önemli. 9 metrelik Doruk LE ve 12 metrelik Kent LF otobüslerimiz Bursa halkını en konforlu ve güvenli şekilde taşımak, yaşlısından engellisine kadar tüm vatandaşların rahatlıkla inip binmesini sağlamak üzere tasarlandılar. Üstelik otobüslerimiz çevreci motorları ile yeşil Bursa’nın korunmasına katkı sağlarken, düşük işletme giderleri ile belediyelere yük getirmeyecek. Otokar araçlarınınBursa yollarında çağdaş toplu taşımacılığın simgesi olacağına inanıyorum. Otokar olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’ye, BURULAŞ Genel Müdürü Ali Kaya ve değerli yöneticilerine tekrar Otokar’ı tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz. Bursa halkına hayırlı olsun” dedi.

Bursa’nın tercih ettiği Doruk LE ve KENT LF, Otokar’ın ödüllü otobüsleri. TURQUALITY® Programı dahilinde Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliği ile düzenlenen "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri"nde DORUK LE 2009, KENT LF ise 2010 yılında “İyi Tasarım” ödülünü almaya hak kazandı.

 

Doruk 215LE’nin üstün özellikleri

Alçak taban girişli DORUK 215LE, kolay yolcu iniş-biniş avantajı ile hareket engelli, yaşlı ve çocuklu yolculara güvenli ve konforlu seyahat imkan sağlamak amacıyla tasarlandı. Düşük dönüş yarıçapı ve 9 metrelik boyu ile DORUK 215LE, özellikle yapılaşma nedeni ile büyük otobüslerin kullanılamadığı veya ekonomik olmadığı alanlarda çağdaş ve modern toplu taşıma çözümleri sunuyor.

Doruk 215LE, Türkiye'nin 9 metre sınıfında toplam 65 kişilik kapasitesi ile basamaksız ulaşım aracı olması ve otobüs - midibüs sınıfları arasında yeni bir segmentte yer almasıyla yolcu taşımacılığına alternatif getiriyor. Bu özelliği ile araç Türkiye’de şehir içi toplu ulaşım alanında yeni bir araç sınıfı yaratarak bir ilk oluyor.

Doruk 215LE, engelli ve bebek arabası iniş-binişleri için özel tasarımlara sahip. Arka kapısında kullanılan rampa sistemi ile çağdaş taşımacılık sunuyor.

Kent 290LF

12 metrelik KENT LF, basamaksız alçak giriş tabanı, engelli yolcuların erişimine sağladığı kolaylık ve geniş iç hacmi ile yolculara modern ve eşsiz bir konfor sunuyor. Düşük işletme giderleri ve dayanıklılığı ile ideal bir belediye otobüsü olan Kent 290LF, şehiriçi toplu taşımacılıkta büyük beğeni topluyor.

EEV seviyesinde düşük emisyonlu çevreci motoru ile şehiriçi egzoz emisyonunu asgari seviyede tutan güçlü kliması ile her mevsim ferah bir yolculuk vaad eden Kent LF, önde bağımsız aks uygulaması ile benzersiz bir süspansiyon, üstün yol tutuşu ve yüksek konfor sağlarken; ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistem ile maksimum güvenlik sunuyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.