Bulgaristan komple TIR ve parsiyel nakliye hizmetleri

Bulgaristan komple TIR ve parsiyel nakliye hizmetleri

Ülkemizin aynı zamanda Avrupa ülkelerine açılan kapısı durumunda bulunan Bulgaristan ile ihracat, ithalat ve transit içerikli ticaret çalışmaları kesintisiz bir şekilde ilerleyiş göstermektedir.

Karayolu ile dış ticaret yapılan ülkeler sıralamasında batı sınırlarımızda yer alan komşu ülkelerden Bulgaristan ilk sırada yer almaktadır. Ülkemizin aynı zamanda Avrupa ülkelerine açılan kapısı durumunda bulunan Bulgaristan ile ihracat, ithalat ve transit içerikli ticaret çalışmaları kesintisiz bir şekilde ilerleyiş göstermektedir.

Türkiye-Bulgaristan ikili ilişkiler kapsamında yürütülen görüşmeler ve müzakereler neticesinde yıllık bazda yapılan ticari anlaşmalar çerçevesinde yılın dört mevsimi duraksamadan devam eden ihracat ve ithalat çalışmalarında Türk ve Bulgaristan nakliye firmaları boy göstermektedir. Bu lojistik şirketleri yapmakta oldukları taşıma çalışmalarında yine Türk ve Bulgar plakalı nakliye araçları ile lojistik destek hizmetleri sunuyorlar.

Karayolu üzerinden yük taşımacılığı kurallarına uygun olarak ilerlemekte olan lojistik çalışmaları kapsamında komple tır taşıma, parsiyel nakliye hizmetleri, gabari dışı ağır nakliyat, konteyner nakliyesi ve frigo tır taşımacılığı gibi farklı taşıma kollarının tamamında destek hizmeti sunan nakliyat şirketlerimiz standart yük gruplarının taşınması esnasında yüklenen ağırlığın 24 tonu geçmemesine özen göstermektedir. İzin verilen tonaj limitinin aşılması durumunda kantar cezalarına maruz kalınacağının bilinci ile hareket eden tır sürücüleri aynı zamanda dingil basar ağırlık kurallarına da dikkat etmektedir.

Ülkemizin sınır komşularından biri olması münasebetiyle varış süresi bakımından en kısa mesafeye sahip bulunan Bulgaristan yıl geneline yayılmış ithalat talepleri ile dış ticaret yapmakta olduğumuz ülkeler arasında önemli konuma sahip bulunuyor. Bulgaristan nakliye konusunda geçmişten günümüze uzanan bilgi, birikim ve tecrübeleri ile hizmet vermekte olan Türk nakliye şirketlerimiz İstanbul ilimiz başta olmak üzere üretime dayalı çalışmalarının yoğun olduğu illerimizin tamamında yerleşik durumda yer almaktadırlar.

Bulgaristan aynı zamanda Avrupa Birliği’ne ilk giriş noktası olduğundan özellikle gıda ve sağlık sektörü içerisinde yer alan ürün gruplarının taşınması sırasında sınır kapılarında ürün analiz ve kontrollerini yapan birimleri ile bir nevi Avrupa Birliği kontrol merkezi durumunda da bulunuyor. Ülkeye geçişlerde Hamzabeyli ve Kapıkule sınır kapıları üzerinden hareket sağlayan taşıma araçları çoğu zaman meydana gelmekte olan yoğun araç sırasına isabet etmektedirler.

Haber: Mehmet Ali BAL
Haber kaynağı: İstanbul lojistik firmaları

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.