Brambles lojistik sektörünün en sürdürülebilir şirketi seçildi

Brambles lojistik sektörünün en sürdürülebilir şirketi seçildi

CHEP markasıyla 60 ülkede faaliyetlerine devam eden küresel lojistik lideri Brambles, dünyaca ünlü TIME dergisi tarafından dünyanın en süründürülebilir şirketlerinden biri olarak seçildi.

CHEP markası altındaki faaliyetleriyle küresel tedarik zinciri çözümleri sunan Brambles, dünyaca ünlü TIME dergisi tarafından dünyanın en sürdürülebilir şirketlerinden biri olarak seçildi. 500 şirketin yer aldığı listede dördüncü sıraya ulaşan Brambles, sektör kategorisinde de lider oldu. Ayrıca Brambles ilk 100'de yer alan ulaşım, lojistik ve havacılık sektöründeki tek şirket oldu. Kurumsal sorumluluğu vurgulamak ve sürdürülebilir uygulamaları teşvik etmeyi amaçlayan TIME Dergisi’nin listesi titiz bir metodoloji uygulanarak derlendi. Bu kapsamda küresel veri ve iş zekâsı platformu Statista, dünya genelinde yaklaşık 5 bin şirketi 20'den fazla kilit performans göstergesine göre değerlendirdi.

Brambles yakın zamanda da 2024 Global 100 listesinde ikincilik, Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya Endeksi’nde birincilik ve iklim ve ormanlara ilişkin şeffaflık ve eylemlerle ilgili olarak CDP’den çift A reytingi ödüllerine layık görülmüştü.

‘’Sürdürülebilirlik programımızın gücünü teyit ediyor’’

Şirketin yeni başarısı üzerine değerlendirmede bulunan Brambles Baş Sürdürülebilirlik Sorumlusu Juan Jose Freijo, “TIME dergisi tarafından sürdürülebilirlik performansımızın ödüllendirilmesi ve bu noktada küresel olarak tanınmaktan gurur duyuyoruz. Brambles’ın gösterdiği yüksek başarı, döngüsel iş modelimizin kritik rolünü öne çıkarıyor. Ayrıca sürdürülebilirlik programımızın tedarik zinciri genelinde daha sürdürülebilir sonuçlar elde etmedeki gücünü de teyit ediyor’’ diye konuştu.

‘’Programımız kendi operasyonlarımızın ötesinde bir vizyona sahip’’

Sürdürülebilirlik programlarının hedefine dair Juan Jose Freijo, "Sürdürülebilirlik programımızı kendi operasyonlarımızın ötesinde olumlu bir etki yaratacak şekilde tasarladık. Bu noktada ortaklarımız ve müşterilerimizle birlikte, iş dünyamız, gezegenimiz ve toplumlar üzerinde pozitif etkiler yaratacak yenilikçi bir vizyonu hayata geçirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.