BMC'ye 'doğalgazlı otobüs' ödülü

BMC'ye 'doğalgazlı otobüs' ödülü

Otomotiv markası; çevreci, emniyetli ve ekonomik doğalgazlı araçların üretimini ve satışını yapıyor. Bu çerçevede belediyeler ile halk otobüsü işletmecileri...

Otomotiv markası; çevreci, emniyetli ve ekonomik doğalgazlı araçların üretimini ve satışını yapıyor. Bu çerçevede belediyeler ile halk otobüsü işletmecileri için geliştirilen normal ve tam alçak tabanlı doğalgazlı otobüsler, 9 metre - 12 metre - 18 metre olmak üzere 3 farklı tipte üretiliyor ve Kayseri ilinde 191 adet hizmet veriyor.

Hava kirliliğinin azaltılması, iklimsel etkilerin yok edilmesi ve dünyadaki enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına imkan tanımak adına toplu taşımacılığın hizmetine sunulan doğalgazlı otobüslerin, enerji verimliliği noktasında büyük rol oynaması bekleniyor.

Ar-Ge' ye önemli bir kaynak ayıran BMC, bunun bir sonucu olarak Türkiye'nin ilk 9 metre doğalgazlı şehiriçi otobüsünü geliştirdi. 2007'de 61,8 milyon TL, 2008'de de 57 milyon TL, 2009'da 54,9 milyon TL ve 2010'da da 60 milyon TL Ar-Ge harcaması yapan firmada iş merkezleri bazında, 540 mühendis ve tekniker tarafından çalışmaları yürütülüyor.

Sıkıştırılmış Doğalgazlı Otobüs, 2. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu kapsamında düzenlenen Enerji Verimliliği Proje Yarışması' nda BMC, Enerji Verimli Ürün kategorisinde ödül alan tek otomotiv firması oldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız' ın katıldığı törende üçüncülük ödülü, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş tarafından, BMC Sanayi ve Ticaret AŞ CEO' su Mehmet Demirpençe adına, BMC İstanbul Bölge Müdürü Erdal Eroğlu' na takdim edildi.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.