“Bizim tankerler sadece  bitkisel dökme yağ taşır”

“Bizim tankerler sadece bitkisel dökme yağ taşır”

Çavuşoğlu Nakliyat Genel Müdürü Zafer Çavuşoğlu, tanker temizliğinin en hassas konu olduğuna dikkat çekerek, “Gıda işi yapıp, aynı tankerle kimyevi madde taşıyan firmalar var. Bizim araçlarımız ise ‘sadece bitkisel dökme yağ taşır" diyor.

Nakliyecilik mesleğine 1940’lı yıllarda at arabası ile başlamış olan Çavuş oğlu Mustafa Karakuyu, 1949 yılında satın aldığı kamyon ile firmanın temellerini atmış. 1970 yılından itibaren tanker taşımacılığına geçiş yapan aile bireyleri 1987 yılında şirketleşme kararı almış. Çavuşoğlu Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti. 1988 yılında İzmir’de kurulmuş. Bugün yaklaşık yedi bin metrekare alan üzerine kurulu tesisi ve müşteri taleplerine uygun 115 araçlık filosu ile hizmet veriyor.

Türkiye’de bitkisel yağ taşımacılığı sektöründe, kalite ve güvenilirlikleriyle “öncü kuruluş olarak yer almak” vizyonu ile yola çıktıklarını ifade eden Çavuşoğlu Nakliyat Genel Müdürü Zafer Çavuşoğlu, “Bu vizyona ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bitkisel yağ taşımacılığı çok fazla hassasiyet gerektirmektedir. Taşıdığınız tankerin türü, tankerin temizliği ve özellikle belli yağlar için taşıma sıcaklığı önemli konulardır. Filomuzda bulunan araçlar, taşınan her ürün farklı bir tip tank ihtiyacı doğurduğu için, farklı gruplara ayrılmış ve ürüne uygun olarak tasarlanmıştır. Araçlarımız, izoleli krom tanklardan oluşmakta olup bazıları karıştırıcılı, bazıları ısıtıcılıdır” diye konuştu.

Aynı tankerle yağ da taşıyorlar, kimyevi madde de…

sivi-yag.jpgTankerlerin temizliğinin yaptıkları işteki en hassas konu olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, şöyle devam etti: “Bizi rakiplerimizden ayıran özellik, araçlarımızın ‘sadece bitkisel dökme yağ’ taşıyor olmasıdır. Piyasada gıda taşımacılığı yaptığını iddia eden bununla birlikte aynı tankerlerle kimyevi madde de taşıyan firmalara rastlamanız büyük olasılık. Yağ sanayicilerinin büyük bir kısmı taşıma işinin sadece ticari boyutunu göz önüne alıyor, kalite için gereken özeni göstermiyor, devletin de bu konu ile alakalı yaptırımları yok maalesef.  Bırakın kimyevi madde taşımayı, taşıdığınız farklı bir tür yağın bile diğer bir yağı yüklemeden önce tamamen temizlendiğinden emin olmak zorundasınız. Bu durum da bu işte uzman olmayı gerektiriyor. Bununla birlikte, ürün sağlığını korumak adına araçlara büyük yatırımlar yapılması gerekiyor.Bitkisel yağ taşımacılığı ayrı bir uzmanlık gerektiren ve üzerinde titiz bir şekilde çalışılması gereken bir konudur. Bu anlamda bu işi uzmanıyla çalışmak çok daha uygun maliyet ve istenilen kalite sonucunu sağlıyor.

Altyapı yatırımları bitiyor, filo yenileniyor

Kuruluşumuzdan bu yana sadece ‘nasıl daha iyi yaparız?’ sorusunun cevabını aradık. Sürekli geliştik, şimdi alanımızda önde gelen firma olduk ve hala öğreniyoruz… Amacımız tam müşteri memnuniyeti sağlamak ve biz bu işi çok önemsiyoruz. Bu yıl için büyük yatırım planlarından ziyade, taleplere göre araç üst ekipmanlarında ve tesis alt yapımızda değişiklikler yapıyoruz. Önümüzdeki yıl için ise altyapı yatırımlarımızı bitirme ve beş yaşını doldurmuş olan çekicilerimizi yenileme planlarımız var.” 

cavusoglu-nakliyat.jpg

Selçuk ONUR - LOJİSTİK EKİPMANLAR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum