Ayın kaptan şoförleri belirlendi

Ayın kaptan şoförleri belirlendi

Temsa Global’in şehirlerarası yolcu taşımacılığı sektöründe otobüs şoförlerine hak ettikleri değeri vermek amacıyla düzenlediği ‘Ayın...

Temsa Global’in şehirlerarası yolcu taşımacılığı sektöründe otobüs şoförlerine hak ettikleri değeri vermek amacıyla düzenlediği ‘Ayın Kaptan Şoförü’ etkinliğinin 2009 Mayıs ve Haziran ayı seçimleri sonuçlandı. Kaptanların yol hikayelerini değerlendirip ödüllendiren seçimlerde 4 jüri üyesinin yanı sıra, on bini aşkın kişiwww.kaptanlarkulubu.org adresinden ve cep telefonlarından SMS sistemi ile oylamaya katıldı. Seçimlerde, 2009 Mayıs Ayı Kaptan Şoförü Üstün Erçelik Turizm’den Ahmet Zorlu olurken 2009 Haziran Ayı Kaptan Şoförü iseMersin VİF Turizm’den Mehmet Metin Lale oldu. 41 ve 42’inci ayın kaptan şoförlerinin ödüllendirildiği törende ayrıca internet üzerinden uzaktan eğitimi tamamlayıp mezun olan 103 kaptana da katılım sertifikaları verildi.

Ödül törenine Temsa Otobüs İş Birimi Genel Müdürü Ahmet Özşahin, Temsa Yurtiçi Pazarlama Müdürü Mehmet Çıkıncı, Temsa Pazarlama Yöneticisi ve Kaptanlar Kulübü Koordinatörü Ekrem Özcan, TOFED Genel Başkanı Rüştü Terzi, TOFED üyeleri, TTDER üyeleri, sektörün önde gelen otobüs işletmecileri ve kulübe üye kaptanlar katılım gösterdi.

Her kilometre bir hikaye

Gerçekleşen ödül töreninde Mayıs Ayı Kaptan Şoförü Ahmet Zorlu kendisini ödüle taşıyan hikayesini katılımcılarla paylaştı. Zorlu başından geçen hikâyeyi şöyle dile getirdi;

“Bir seferim de Tem Otoyolu Gerede Mevkii’nde şarampole yuvarlanmış olan özel bir araç olduğunu fark ettim. Araç içindeki yaralıların durumu çok ağırdı. Otobüsü emniyetli bir yere çekip yardıma koştuk. Havanın soğukluğundan da daha çok etkilenmemeleri için otobüsten battaniyeleri getirdim. Ancak bir kazazedenin yarasına müdahale etmek gerekiyordu, kanaması çok fazlaydı. Hemen kemerle tampon yaptım. Ambulans gelene kadar müdahale ettim. Daha sonra yetkililerden o yaralının yaptığım müdahale ile hayatta kaldığını öğrendiğim de çok mutlu oldum”.

 

Haziran Ayı Kaptan Şoförü Mehmet Metin Lale ise diğer kaptanlar arasından sıyrılıp ayın kaptanı seçilmesini sağlayan hikâyesini katılımcılara şöyle aktardı;

“Bir yolculuğumuz sırasında kaptan arkadaşım direksiyon başındayken kalp krizi geçirdi. Bunu fark ettiğim an önce otobüsü durdurdum, çünkü 55 kişinin daha hayatı söz konusuydu. Otobüsü durdurduktan sonra arkadaşıma ilk müdahaleyi yaptım. Acili aradım; ambulans gönderilmesini sağladım. Direksiyona başına ben geçtim; otobüstekileri güvenli bir şekilde gideceğimiz yere götürdüm. Hastaneye kaldırılmasını sağladığımız arkadaş için ise elimden gelen tüm desteği verdim ama arkadaşımı kurtaramadık”.

 Kaptanlar Kulübü İlk Mezunlarını verdi

TEMSA Kaptanlar Kulübü üyesi 103 kaptan, kulübün resmi internet sitesi üzerinden "İnternete Dayalı Uzaktan Eğitim" sisteminin üç modülünü tamamlayarak kulübün ilk mezunları oldular. Kaptan şoförlerin mesleki eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine destek olması amacıyla kurulan uzaktan eğitim sisteminden “Güvenli Araç Kullanımı”, “Ekonomik Araç Kullanımı”, “İlk Yardım” modüllerini tamamlayan kaptanlar da ödül töreninde katılım sertifikalarını aldılar.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.