Almanya’ya çalışan ihracatçı ve lojistik firmaları Nakliye Rehberi’nde

Almanya’ya çalışan ihracatçı ve lojistik firmaları Nakliye Rehberi’nde

Zaman zaman taşıma aracı ihtiyaçları aşırı yoğunluk gösterdiğinden üretici ve ihracatçı firmalarımızın Almanya nakliye aracı tedarikinde zorlandıkları zamanlar olmakta. Nakliye Rehberi de, bu gibi durumlarda tercih nedeni olmaktadır.

Uluslararası dış ticaret ve lojistik sektörleri birbirine bağlı paralellikte çalışmalar yapan sektörlerdir. Üretim ve ihracatın ayrılmaz birlikteliği ihracatçı ve lojistik firmalarının işbirliği ile devam eden bir bütünden meydana gelmektedir. Kara, deniz, hava ve demiryolu gibi tüm alternatif yolların izlenmekte olduğu dış ticaret alanında neredeyse tüm dünya ülkeleri ile ticari faaliyetler içerisinde bulunan ülkemiz üretici ve ihracatçı firmaları özellikle Avrupa Birliği üye ülkeleri ile yoğun alışveriş çalışmaları içerisinde bulunmaktadırlar.

Avrupa Birliği’nin lokomotifi pozisyonunda bulunan Almanya ile yapılan ihracat ve ithalat çalışmaları neredeyse birkaç Avrupa ülkesi ile yapılan ticari çalışmaların tamamına tekabül etmektedir. Buna bağlı olarak da zaman zaman taşıma aracı ihtiyaçları aşırı yoğunluk gösterdiğinden üretici ve ihracatçı firmalarımızın Almanya nakliye aracı tedarikinde zorlandıkları zamanlar olmaktadır. Bu gibi durumlarda firmalarımız en kısa ve kolay çözüm yolunu internet üzerinden boş araç ve yük ilanı yayınlamak üzere oluşturulmuş lojistik portallarına girmekte bulmaktadırlar.

Gerek ülkemiz özelinde gerekse dünya genelini kapsayan yük ve boş araç ilan platformlarının sayısı ortaya çıkan yoğun taleplerden kaynaklı olarak bir hayli çoğalmıştır. Bu şekilde yayın yapan yük ve boş araç ilan platformlarından biri de Nakliye Rehberi’dir. Bu web sayfası aynı amaçla hizmet etmekte olan diğer sayfalardan çok daha farklı özellikleri ile en sık kullanılan lojistik portalları arasında yer almaktadır.

Nakliye Rehberi’nin muadillerine oranla daha yoğun kullanılıyor olmasının bir çok sebebi vardır. Bu sebeplerin başında da ücretsiz üyelik ve sınırsız boş araç ve yük ilanı yayınlama imkanı sunuyor olması gelmektedir. Ülkemiz genelinde üretim yapan ihracatçı ve dış ticaret firmalarımız ile düzenli çalışmaları ile bilinen Almanya nakliye firmaları Nakliye Rehberi üzerinden buluşmalar gerçekleştirebilmektedir.

İhracatçı ve üretici firmaların Almanya’ya gerek karayolu gerekse denizyolu ile taşıtmayı planladıkları ihracat ve transit kapsamlı yük gruplarının nakliyesini yapmak üzere ihtiyaç duydukları taşıma aracına ulaşmak için Nakliye Rehberi’ne müracaat ettikleri gibi, Almanya kara ve denizyolu nakliye çalışmaları yapan lojistik şirketleri de boşta bulunan taşıma araçlarına taşınacak yük bulabilmek üzere Nakliye Rehberi’ni kullanmaktadırlar.

Haber: Mehmet Ali BAL
Haber kaynağı: Nakliye rehberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.