Aktaş Holding sektöre yön veriyor

Aktaş Holding sektöre yön veriyor

Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding’in İcra Kurulu Başkanı Burhan Kurt, otomotiv sektörünün...

Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding’in İcra Kurulu Başkanı Burhan Kurt, otomotiv sektörünün önemli etkinliklerinden AutoTurkey 2012 Konferansı’nda Aktaş’ın dünya markası olma yolculuğunu paylaştı.

Dünyanın dört bir yanında üretim tesisleri bulunan, 80’den fazla ülkede ürünleri satılan, bağımsız yedek parça grubunda dünyanın en geniş ürün gamına sahip şirketler grubu olan Aktaş Holding, otomotiv sektörünün en önemli etkinliklerinden bir tanesi olan AutoTurkey 2012’ye katıldı.

Rekabetin yüksek olduğu otomotiv sektöründe, Türkiye’yi otomotiv merkezi olarak konumlandırmak ve uluslararası üst düzey yönetici kitlesi önünde, üretim, tedarik zinciri ve Araştırma & Geliştirme ihtiyaç ve gereksinimlerini tartışmak amacı ile yapılan konferansa bu yıl yoğun ilgi oldu.

Yerli ve yabancı 300’den fazla iş insanının katılımı ile yapılan etkinliğe Aktaş’ın Küresel Marka Yolculuğunu anlatmak üzere Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı Burhan Kurt katıldı.

TAYSAD Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu ve Genel Sekreter Özlem Gülşen Arkan’ın yönetiminde yapılan oturumda konuşan Burhan Kurt; “ 1938 yılında temelleri atılan Aktaş Holding bugün 6 kıtada fabrikası ve lojistik merkezi olan bir uluslararası güç haline gelmiştir. Bursa merkezli bir firma olarak dünya çapında yayılımımızı yaparken hep müşterimize yakın olma hedefi ile çalıştık. Bu hedef bizim için temel motivasyon kaynağı oldu. Aynı hedefin sonucu olarak hava süspansiyon sistemi üretiminde 2023 yılında dünyanın en büyük firması olmayı planladık. Şu anda ilk 3 arasındayız. Dünya pazar payımız şu anda yüzde 17 seviyesinde. Türkiye’de ise lideriz. Gelecek hedeflerimize ulaşmak için tüm hızımız ile çalışıyoruz” dedi.

Kurt : “AB’deki Daralmanın Çözümü Alternatif Pazarlar”

Türkiye’nin yanı sıra Çin, Bulgaristan, Brezilya, Almanya ve ABD gibi önemli ülkelerde şirketler kurduklarını ifade eden Kurt; “Uzun çalışmalar sonucunda bu yıl devreye aldığımız yeni kurumsal kimliğimizle daha agresif bir büyüme hedefliyoruz. Bu agresif büyüme sürecinde rakiplerimizden görsel olarak farklılaşıyoruz. Markalarımızı müşteri ihtiyaçlarına göre ayrıştırıyoruz. AB ülkelerinde yaşanan ekonomik durgunlukla mücadele için alternatif pazarlarımızı güçlendiriyoruz. Şirketlerimizde AR-GE yapısını daha fazla ön plana çıkartıyoruz. Tüm yapılan bu çalışmalar bize önemli bir güç katıyor” dedi.

Yeni marka stratejilerinde “Her yolculuğunuzda sizinle” sloganı ile paydaşlarının yanında olacaklarını ifade eden Kurt; “Dünya markası olabilmenin temel kriteri paydaşlarınız ile birlikte hareket edebilmektir. Bu çerçevede sloganımızı birlikteliği temsil edecek şekilde oluşturduk. Önemli hedeflerimiz var. İyi bir büyüme yakalamayı planladık. Bu büyümeyi de vizyoner bakış açısı, özgüvenini sakinlikle ortaya koyarak, açık iletişim ve takım ruhu ile yakalamak mümkündür” diyerek konuşmasını tamamladı.

BUSTRUCK

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.