"Akıllı Teknoloji" kazalara dur diyecek

"Akıllı Teknoloji" kazalara dur diyecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey, Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi 2018-2020 Eylem Planı’nı iyi bir çalışmayla ortaya çıkaracaklarını söyledi.

Zerey, “Türkiye’de herkesin faydalanabileceği, kazaların azalacağı, maliyetlerin düşeceği, zaman kayıplarının azalacağı, ekonomiyi hızlandıracak bir eylem planımız olacak” dedi.

MALİYETİ DÜŞÜRECEK

Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi 2018-2020 Eylem Planı Proje Başlangıç Toplantısı yapıldı.

Burada konuşan Zerey, Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi’nin Türkiye için önemine dikkati çekerek, “İyi bir çalışma sonucunda çok faydalı olacağını düşündüğüm bir belgemiz olacak. Türkiye’de herkesin faydalanabileceği, kazaların azalacağı, maliyetlerin düşeceği, zaman kayıplarının azalacağı, ekonomiyi hızlandıracak bir eylem planımız olacak” diye konuştu.

TERCİH YERLİ YAZILIM

Zerey, akıllı ulaşım sistemleri oluşturulurken mümkün olduğu kadar yerli yazılımın tercih edilmesi gerektiğinin altını çizerek, akıllı ulaşım pazarında yerli ürünler kullanmasının siber saldırılar gibi durumları önlemeyi kolaylaştıracağını söyledi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç da ulaştırma altyapısını teknolojiyle buluşturulduğunda diğer sektörlere kaldıraç etkisi yapacağını söyledi.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.