4. Levent-Hacıosman Metrosu Açıldı

4. Levent-Hacıosman Metrosu Açıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 61. hükümet programının, afaki vaatlerden, gerçekleşmeyecek hedeflerden, olmayacak plan ve projelerden değil, her biri yere...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 61. hükümet programının, afaki vaatlerden, gerçekleşmeyecek hedeflerden, olmayacak plan ve projelerden değil, her biri yere sağlam basan, gerçekleşmesi, ulaşılması mümkün hedef, plan ve projelerden oluştuğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesince yapımı tamamlanan 4. Levent-Hacıosman Metro Hattı'nın son bölümü olan Hacıosman Metro İstasyonu'nun açılışı dolayısıyla Darüşşafaka İstasyonu'nda düzenlenen törende konuşan Başbakan Erdoğan, Hacıosman Metro İstasyonunun İstanbul'a ve İstanbullu hemşehrilerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

4. Levent-Hacıosman Metro Hattı'nın, Seyrantepe ile birlikte, 9 bin 792 metre uzunluğa ulaştığını ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Bu metro hattını, peyderpey tamamlayarak hizmete açtık. İlk bölümü olan 4. Levent-Maslak-Atatürk Sanayi Sitesi arasını 30 Ocak 2009 tarihinde açmıştık. Daha sonraAtatürkSanayi Sitesi-Darüşşafaka arasını 2 Eylül 2010'da, Sanayi-Seyrantepe arasını da 11 Kasım 2010'da devreye alarak, İstanbul'umuzun hizmetine sunmuştuk. Bugün açılışını yaptığımız son bölüm, sadece bir istasyon değil, aynı zamanda tam teşekküllü birtransfermerkezi. 90 milyon lira maliyetle inşa edilen bu istasyonda 600 araç kapasiteli 4 katlı otopark ile 2 metro katı yer alıyor. Bu istasyon, otobüs ve minibüs peronları, taksi cepleri ile Sarıyer istikametinden gelen toplu taşıma araçlarını, raylı sisteme entegre eden bir merkez. Bu metro hattını, yapımı devam eden Marmaray, Kadıköy-Kartal, Otogar-Bağcılar-İkitelli hatları ile entegre ettiğimizde, İstanbul'un ulaşımında uzak kavramı ortadan kalkacaktır.''

Erdoğan, bu istasyondan metroya binen bir vatandaşın 4. Levent'e 12 dakikada, Taksim'e 24 dakikada, Yenikapı'ya 32 dakikada, Otogar'a 50 dakikada, havaalanına 63 dakikada ulaşacağını belirterek, ''Aynı şekilde, Marmaray tamamlandığında, Üsküdar'a 43 dakikada, Kadıköy'e 49 dakikada, Kartal'a 79 dakikada ulaşmak mümkün hale gelecek. Ben, 4. Levent-Hacıosman Hattı, Hacıosman Metro İstasyonunun tüm İstanbullu kardeşlerimize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum'' diye konuştu.

Başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere, tüm meclis üyelerini, yüklenici firmayı, emeği geçen herkesi yürekten tebrik ettiğini dile getiren Erdoğan, ''İstanbul'a, aşkla, sevdayla ürettiğimiz hizmetler inşallah bu yeni süreçte, ustalık dönemimizde artarak devam eden bu hizmetlerimizde çok daha farklı bir zenginlik kazandıracağız. Çok daha büyük uluslararası ölçekte projelerle İstanbul'un çehresini hızlı biçimde değiştireceğiz'' dedi.

-61. HÜKÜMET PROGRAMI-

Dün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 61. Hükümet Programını okuduklarını anımsatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

''Hükümet programımız, afaki vaatlerden, gerçekleşmeyecek hedeflerden, olmayacak plan ve projelerden değil, her biri yere sağlam basan, gerçekleşmesi, ulaşılması mümkün hedef, plan ve projelerden oluşuyor. Önceki iktidar dönemlerimizde nasıl hükümet programına sadık kaldıysak, bu üçüncü dönemde de programa harfiyen sadık kalacak, 2015'e kadar inşallah tüm hedeflerimizi gerçekleştirmiş olacağız. Dün okumuş olduğum program, hazırlayacağımız eylem planımızın aslında bir çerçevesidir. Eylem planımızı buna göre hazırlayacağız. Bu hükümet programımızla, Türkiye'yi 2023 hedeflerine daha da yakınlaştıracağız.

Burada özellikle şu hususa dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Biliyorsunuz, 12 Haziran seçimleri öncesinde, siyasi partiler meydanlarda çok farklı vaatlerde bulundular. İktidara gelemeyecek olmanın verdiği rahatlıkla, olmayacak, gerçekleşmeyecek, hayata geçmeyecek sözler verdiler. Biz ise çok farklı bir kampanya yürüttük. Her hedefi ince ince hesap ederek, her projeyi detaylı şekilde müzakere ederek, istişare ederek, tüm etki analizlerini yaparak projelerimizi ortaya koyduk. Biz afaki vaatlerde bulunmadık. Projelerimizi, geniş katılımlı basın toplantılarıyla açıkladık ve kamuoyuyla paylaştık. Biz, sandıklar kapanınca vaatlerini unutanlardan da asla olmadık.''

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.