• Tersaneciler “Offshore”dan umutlu

logo

Naiboğlu, HEAŞ Genel Müdürlüğü’ne atandı

hasan naibogluUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu Başkanı Hasan Naiboğlu, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmesinden sorumlu HEAŞ’ın Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Eski Başbakanlık Denizcilik Müsteşarı  ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu Başkanı Hasan Naiboğlu, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmesinden sorumlu HEAŞ’ın Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Yeni atamayla birlikte HEAŞ ilk kez bir sivil tarafından yönetilecek. Bundan önce HEAŞ Genel Müdürlüğü’ne emekli askerler atanıyordu.

Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş – HEAŞ

27 Ocak 2001 Tarihinde kurulan Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. , Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından oluşturulan İTEP ‘in (İleri Teknoloji Endüstri Parkı Projesi) 4 ana unsurundan biri olan Sabiha Gökçen Uluslararası havaalanını işletmek üzere kurulmuştur.

Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. nin ortakları arasında başta Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) olmak üzere TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV), Türk Hava Kurumu (THK), Askeri Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELSAN) , ve Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HAVELSAN) bulunmaktadır.

Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. halen Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı otoritesi olarak faaliyetlerine devam etmekte olup ayrıca PAT sahası, hava bilgi yönetimi, yangın-uçak kaza kırım kurtarma, ilk yardım ve sağlık, seyrüsefer cihazlarının 24 saat faal tutulması, tüm hava alanının elektrik-su-doğalgaz-ısıtma-soğutma hizmetleri, havacılık bilgi işlem faaliyetleri, VIP hizmetleri ve hava tarafına geçiş kapılarının güvenliği ve denetimi faaliyetlerini sürdürmektedir.

LOJİPORT

Share
#

SENDE YORUM YAZ


3 + = dokuz